İKİNCİ CEMRE SUYA DÜŞTÜ…

Posted on Updated on

İlkbaharın gelişinin müjdecisidir cemreler . Yedişer gün arayla önce havaya(20 Şubat) sonra suya (27 Şubat) sonra da toprağa( 6 Mart)düşer.En sonunda  da gönlümüze düşer; bahar gelir,kelebekler kanat çırpar.

Biz gezginlerin kanında ki hareketin başlangıcı sayılır yeni tomurcuk veren her çiçek.Seyyah ruhumuz cana gelir.Toprağa dokunmak , yağmurda ıslanmak,doğayı keşfe dalmak için binlerce bahane daha eklenir her birine. Özgürlüğün şarkısıdır kulağınızda yankılanan . Bir tatil bitmeden diğerinin planı başlar,en iyi valiz toplama şekli hep kafanda dolaşır .Uyumak için mekanların önemi ortadan kalkar kah bir hava alanı,kah bir tren istasyonu bankı.Hiç bir şey yeni bir tatil planı kadar heyecanlandıramaz bizi.Çok para deyince gezilecek ülkeler gelir aklına, yada dünya turu. Kaybolmak korkusu yok olur ortadan; kitaplığında yepyeni haritaların   olur . Gezgin ruhu böyle bir şeydir işte. Toprağa düşecek son cemreyi dört gözle bekliyoruz.

Baharın gelişini kutlayacağız . Kötülüklerin, mutsuzlukların üzeri örtülsün, çiçeklerle renklere bezensin yeryüzü. Bahar bize iyi gelsin .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.