Bodrum RehberiDaha Çok | Yesek-İçsekMekan Önerileri

Florida Otel Sarıyer- Roma Dondurması- Sami Usta

Bodrum Ortakent Yahşi’de 18 çeşit dondurmasıyla hizmet veren Florida Otel Sarıyer Roma Dondurması Sami Usta, Bodrum gurmeleri için uğrak bir nokta.

Kendine has üslubu, kovboy şapkası ve güler yüzüyle oldukça renkli bir kişiliğe sahip olan dondurmacı Sami Usta, dondurmalarını kendi imalathanesinde üreterek yıllardır aynı kaliteyi koruyor.

Lezzetinden ve kalitesinden asla ödün vermediği 18 çeşit dondurma için her sabah 5’te elle sağılan süt kullanılıyor. Sami Usta üretim konusunda oldukça hassas, lezzetinin yıllar içinde hiç değişmemesinin en büyük nedeni dondurmacı Sami Usta’nın dondurmaları üretirken kullandığı meyvelerini ve malzemelerini hep aynı özenle seçmesi ve en kaliteli malzemeleri kullanması.

Üsküp’ten dondurma yapmak için özel getirilen yaban mersini suyu, yıllardır kalitesinden hiç ödün vermediği Elite marka çikolatası, Bodrum bahçelerinden toplanan mandalina ve limonlar, özel toplattığı karadut gibi bir çok meyvenin suyu Sami Usta’nın dondurmalarının ağızda tat bırakan en önemli kısmı.

İçinde hiçbir esansiyel yağ olmadan ürettiği bu kaymak tadındaki dondurmalar, yazın en lezzetli tatlılarından birisi olarak Bodrum Ortakent Yahşi’de karşınıza çıkıyor.

Sami Usta lezzetinden ve imalat sürecinden emin olmak isteyen tüm misafirleri gönül rahatlığıyla imalathanesinde gezdiriyor.

Yaz günlerinde içinizi serinletecek bir külah mutluluk için Bodrum Ortakent Yahşi’de bulunan Florida Otel Sarıyer Roma Dondurması Sami Usta’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. İsminin uzun olduğuna bakmayın ağızda eriyen lezzeti sayesinde yazın en serin tatlısıyla çarçabuk başlayan bir bağlanma süreci yaşayacaksınız.

Duygu Balcı

“Yolculuklar düşüncelere gebedir. Hareket eden bir uçak, gemi ya da tren kadar bizi kendimizle konuşmaya sevk eden pek az şey vardır. Önümüzdeki manzarayla aklımızda gelip giden düşünceler arasında garip bir bağlantı vardır.: geniş düşünceler geniş manzaralara yeni düşünceler yeni mekanlara ihtiyaç duyar.” Alain de Botton / Seyahat Sanatı Daha fazlası için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu