Bodrum RehberiGüncel Yazılar

Bodrum Hikayemiz

“Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdir” demiş Jhon Lennon sevgili okuyucu.

2018 Şubat ayında balıkçının kasabası Bodrum, bizi derin bir maviyle selamladı. İstanbul’un kaosundan ve kalabalıklar içinde ki yalnızlığından çıkıp, biraz korku, biraz da kaygı yüklü kamyonumuzdan usulca indirdik eşyalarımızı. Bodrum hikayemiz başlayıverdi.

Kızımızın okulunun yarı dönem oluşu, benim şirketimi hızlı bir kararla devir edişim, eşimin tüm çevresini ve kariyerini bir anda bırakıp buradaki bankasının şubesine geçişi gibi, bir sürü riskli kararı hepi topu 10 gün içinde verip, 15.gün Bodrum’a taşındık. Bizim hikayemizde ki İstanbul’da her şeye yer vardı da, bize yer yoktu sanki…

Bodrum bu, her İstanbullu’nun Ege Kasabası hayalinin dibi. Anlatması ve düşlemesi rüya gibi yani, ama yaşaması… 🙂

Kamyon 3 Şubat 23:00’da eşyaları indirdiğinde soğuk bir Pazar gecesiydi. Pazartesi sabah erkenden kıyafetlerimizi bile bulamadığımız koli dolu bir evden aceleyle çıktık. 8.5 yaşında 2. sınıf öğrencisi olan kızımız Duru’yu, yeni okuluna ve sınıfına şaşkın düşüncelerle bıraktık.

Duru derse girince biz işlemleri yapmak için doğruca yönetime gittik. Telefonlar, adresler gibi bir takım zorunlu bilgileri doldurduk. Kağıdın en sonunda, “size ulaşamadığımız durumlar için bir yakınınızın telefonunu yazın lütfen”, satırı vardı…..

İşte bu kısım bir kentteki yalnızlığımızın, vurur yüze bir tanesi repliğiydi:)

İstanbul’dan bizim gibi alelacele bavuluna doluşup gelen bir aile ile; oracıkta aniden tanıştık.:) Onlarında çocuğu bizimkiyle beraber aynı sınıfta, aynı gün okula başladı. İkimizinde ortak problemi olan arkadaşım olur musun? Telefonunuzu yazsam? sorunu çözüm buldu. Telefonlar yazıldı dostluklar kuruldu. Aradan geçen yıllar bazı karşılaşmaların hiçte tesadüf olmadığının en net kanıtıydı.

Bodrum’da yazın rüya gibi tatil yapanların bir çoğu yaşamak için geldikleri bu kente adapte olmakta zorlanıyor. Yaz olunca, serin sulardan kızgın kumlara diye başlayan masallar yerini küçük ve nemli evlere, biten tüplere, üşüyen ellere, sele, çamura, pahalılığa ve ıssızlığa bırakıyor.

Bizim Bodrum hikayemiz böyle başladı. Biraz deli dolu, bolca kader kısmet, bir tutam da macera arayışı. Hikayenin gerisi yakında yazılıyor…:)

Bulunduğunuz yerden memnun değilseniz, yerinizi değiştirin. Ağaç değilsiniz.” – Jim Rohn

Birlikte Yol Alalım…

Duygu Balcı

“Yolculuklar düşüncelere gebedir. Hareket eden bir uçak, gemi ya da tren kadar bizi kendimizle konuşmaya sevk eden pek az şey vardır. Önümüzdeki manzarayla aklımızda gelip giden düşünceler arasında garip bir bağlantı vardır.: geniş düşünceler geniş manzaralara yeni düşünceler yeni mekanlara ihtiyaç duyar.” Alain de Botton / Seyahat Sanatı Daha fazlası için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu