Güncel Yazılar

Dünyanın Farklı Renkli 10 Kumsalı

Tatilinizi geçirdiğiniz sahiller; her zaman bildiğinizden farklı  renkte olsa, ne hissederdiniz?

İşte bende  bunun çok farklı olabileceğini düşünüp, dünyada sahilleri rengarenk olan  10 plajı sizin için derledim.

Gerçekten çok garip ve etkileyici yerler buldum 🙂

Listenin;

  10 Numarası : ALTIN SARISI  KUMSAL 

Renklerin sahte olduğunu düşünme olasılığınızın çok yüksek olduğu bu yer aslında Hawaii de bulunan gerçek bir plaj. Altın sarısına yakın olan rengiyle bu plaj gün batımında eşsiz bir güzelliğe sahip olmaktadır. BİG BEACH (MAUİ)-(PAPAHOKİ ) HAWAİİ

YELLOW BEACH

9 Numara :  GRİ RENKLİ KUMSAL

Gri bir plaj düşünün kısmen korkunç olan 🙂 hayallerimizi hiçte süslemediğinin farkındayım işin gerçeği adanın hala volkanik faaliyetine devam ediyor oluşu. Birçok insanın hala tedirginlik duyarak dolaşıp denize girdiği bu ada gri rengiyle oldukça farklı bir görüntüye sahip. KARAYİP ADASINDA  MONTSERRAT PLAJI

.Monserrat

8 Numara : TURUNCU RENKLİ KUMSAL

Portakal rengi plaj mı olur demeyin. Sardunya adasının Güney ucunda bulunan bu plaj içinde bulunan turuncu renkteki kireç taşından dolayı tamda gördüğünüz gibi portakal renginde 🙂  PORTAKAL PLAJI SARDUNYA ADASI

TURUNCU RENKLİ KUMSAL SARDUNYA ADASI

7 Numara: KAHVERENGİ KUMSAL

Kaliforniya’nın Pasifik kıyılarında bulunan bu plaj kahverengi kumsalıyla meşhur. Çikolata plajı olarak da anılan bu plaj da denize girmek zevkli olur muydu pekte karar veremedim 🙂

KAHVE RENKLİ KUMSAL

6 Numara: MOR RENKLİ KUMSAL 

Kaliforniya’nın Pfeiffer Big Sur State Park yakınında bulunan bu plaj mor kumlarıyla tüm Dünyanın ilgisini çekiyor. İçinde bulunan Manganez Granat mineralinin verdiği mor rengin kumlara yansımasından dolayı tüm plaj mor bir renk almış.

MOR RENKLİ PLAJ

5 Numara: BEYAZ  RENKLİ KUMSAL 

Guinnes rekorlar kitabına giren Dünyanın en beyaz renkli kumsalı  Avustralya’nın New South Wales bölgesi. Gerçekten bembeyaz bir kumsaldan denize girmek için Avustralyayı tatil rotanıza hemen eklemelisiniz.

BEYAZ KUMSAL

4 Numara  KIRMIZI RENKLİ KUMSAL 

(Red Sand Beach) Maui Adası olarak ta bilinen bu plaj Hawaii de bulunmaktadır. Demir açısından çok zengin olan toprak, kırmızı ve siyaha yakın bir ışıltı gibi görünmektedir. Okyanusun kenarında izole şekilde kaldığı için rengini korumaya devam etmektedir.

KIRMIZI RENKLİ KUMSAL

3 Numara : PEMBE RENKLİ KUMSAL 

Bahamalar da Harbour  adası olarak bilinen bu kumsalın rengi gerçekten göz alıcı bir güzelliğe sahip. Sanırım biz kadınların ve  kız çocuklarının  en çok ilgisini çekecek plaj burası. Suda bulunan bir çeşit kabuklu mercanın rengini alan kumlar görülmeye değer değilmi sizce de . Ayrıca denizin turkuaz rengiyle bir kontrast oluşturarak güzelliğine güzellik katmış bu plaj.

PEMBE KUMSAL

2 Numara :YEŞİL RENKLİ KUMSAL

Hawaii de bulunan Papakolea adasının yeşil kumları;  içinde bulunan olivin adında ki bir mineralden rengini alarak yeşile dönüşmektedir. Mahana plajı olarakta bilinen bu kumsal  yeşil zeytin kumsal olarak ta anılmaktadır.

YEŞİL KUMSAL

 1 Numara: SİYAH RENKLİ KUMSAL 

Dünyanın en iyi siyah renkli kumsalı Hawaii deki Big island üzerindeki Panaluu plajıdır. Okyausun içine doğru akan volkanik lavların soğuyarak siyaha dönüşmesiyle oluşmuştur. Renklerin kralı sayılan siyah renkli bir plaj görmedik demeyelim bari. Plajın kumundan almak yasaklanmıştır. Ben son derece ürkütücü buldum ya siz?

SİYAH KUMSALLL

                 
BİRLİKTE YOL ALALIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu