Fikirsel

Daha Çok İzlesekFikirsel

‘IN TO THE WILD’ Ben Bir Film İzledim

into-the-wild-wannart-900x580

Kendinize bir iyilik yapın, yazımı müziği dinlerken okuyun lütfen.

İnsanın bazen bir dokunuşa ihtiyacı vardır hani. Yaşıyorum demek için, ümit etmek için, belkide en önemlisi içinde taşıdığı gücünü keşfetmek için. Bir kitap okursunuz, bir söz duyarsınız, belkide bir film izlersiniz bir gün ve tüm aydınlanma o anda oluverir. Hayatta biriktirdiğiniz onca sembol bir yerde buluşuverir geçmişiniz gelecek, geleceğinizde geçmiş oluverir.

Daha Çok İzlesekFikirsel

VENEDİK GEZİSİNDEN ÖNCE İZLENMESİ GEREKEN FİLMLER

images

Şehirler ve filmler yazılarımızın bir diğer durağı Venedik Şehri. Suyun üzerinde, geçmişten gelen bir masal şehri görüntüsünde; sizi içine çeken büyülü bir şehirdir burası. Esrarengiz birçok hikaye ve yaşamın bulunduğu bu kent; Karnavalı, Maskeleri ve çılgın eğlenceleri ile mutlaka görülmesi gereken destinasyonların en baş sıralarında yerini korumaya devam etmektedir.  Venedik Şehri gezisinden önce  izlenmesi  gereken filmleri sizler için derledik.

Daha Çok İzlesekFikirsel

ROMA GEZİSİNDEN ÖNCE İZLENMESİ GEREKEN FİLMLER

imagesŞehirleri gezmeden önce o şehir hakkında en güzel görselleri filmler sayesinde görürüz. Filmler, tutkulu yönetmenler, çılgın karakterler ve  çeşit çeşit hikayelerin arkasına bürünen en güzel dekorlardır. Bazen gittiğiniz bir şehir sizi o kadar büyüler ki; döndüğünüzde şehre ait her şeyi, yeniden ve tekrar yeniden yaşamak istersiniz.

Dünyanın en romantik, en tarihi ve en büyüleyici şehirlerinden biri olan ROMA şehrine ait en güzel, en dokunaklı ve şehri en iyi anlatan tüm filmleri sizler için derledik.

Daha Çok OkusakFikirsel

34. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI

resimİstanbul Tüyap Fuar alanında bu yıl 34.’sü düzenlenen KİTAP FUARI ; 7 Kasım/15 Kasım arasında okuyucularla buluşmaya hazırlanıyor.

Bu yıl  ki teması “Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak”, Onur Çizeri ise Sayın Tan Oral olan 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na 750 yayın evi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri gibi 300 kültür etkinliği düzenlenecek.

Etkinlikler ve imza günlerinde yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.Fuarın bu yıl ki onur konuğu ROMANYA.

Ülkenin önde gelen ve en çok okunan tüm yazarlarını bu stantlarda ziyaret edebilirsiniz.

Newyork Times da çok satanlar listesinde ve ülkemizde de en çok okunan kitaplar arasında yer alan  benim pembe kapaklı kitaplar serisi diye tanımladığım Sarah JİO  7/8 Kasım tarihlerinde Pena Yayınları’nın konuğu olarak imza gününe katılacak.

Hafta içi 10;00/19;00 saatleri arasında; hafta sonu ise 10;00/20;00 saatleri arasında  fuarı ziyaret edebilirsiniz.

34. Uluslararası kitap fuarıyla birlikte 25. si düzenlenen Sanat Fuarı da aynı tarihlerde yapılacaktır. Kitap fuarıyla beraber Sanat Fuarı stantlarını da gezmeyi unutmayınız.

Ayrıca büyük usta AZiz Nesin ‘in;  AZİZ NESİN  100 YAŞINDA etkinliği kapsamında söyleşiler, paneller ve birde resim sergisi düzenlenecektir.

Öğrenci,Öğretmen ve Emekliler için giriş ücreti alınmamaktadır.

www.istanbulkitapfuari.com
www.twitter.com/kitapfuari
www.facebook.com/istanbulkitapfuari
www.instagram.com/kitapfuari

FUAR ETKİNLİK TAKVİMİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

FUAR ULAŞIM KROKİSİ:

Kaynak : http://istanbulkitapfuari.com/

           BİRLİKTE YOL ALALIM****

Daha Çok İzlesekFikirsel

PARİS GEZİSİNDEN ÖNCE İZLENMESİ GEREKEN FİLMLER

imagesBir şehri gezmeden önce keşfetmenin ve sırlarını öğrenmenin bizce en iyi yolu; o şehir ve gezi rotasıyla  ilgili filmleri izlemektir.

Üniversite yıllarımda  Newyork’a  giden bir arkadaşımla şehir hakkında sohbet ederken, Şehri nasıl buldun sorum üzerine arkadaşım; ” Filmlerle  Newyork’u hafızalarımıza o kadar iyi kazımışlar ki gezdiğim tüm sokaklar bilindik ve bir o kadar da aşinaydı” cevabını vermişti. Bu cevap yıllardır aklımdan hiç silinmedi ve filmlerin şehirleri keşfetmemiz üzerinde ki etkisinin ne kadar önemli olduğuna benim için hep bir kanıt oldu. Amerika’ya hiç gitmeyen ben bile 5. Cadde deyince dev reklam panolarını, yüksek binaları ve sokak levhalarını aklımda canlandırabiliyorum

İşte bu yüzden gidip gezmeden önce izlenmesi gereken filmler kuşağında ki ilk durağımızı  PARİS olarak belirledim .

Paris;  hakkında yazı yazılan, film yapılan yada en ufak detayları bile büyük birer markaya dönüşmüş çok önemli bir şehir. Bende şehrin ilham verdiği bence en güzel ve en  önemli filmleri sizler için derledim.

Gitmeden önce mutlaka izlemeyi unutmayın

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone olduğunuz için teşekkür ederim.

Bir şeyler yanlış gitti.