Daha Çok Gezsek | Yurt DışıDaha Çok | İzlesekFikirselGezi YazılarıGüncel YazılarİtalyaLifestyletravelVatikan

Roma Gezisinden Önce İzlenmesi Gereken Filmler

Şehirleri gezmeden önce o şehir hakkında en güzel görselleri filmler sayesinde görürüz. Filmler, tutkulu yönetmenler, çılgın karakterler ve  çeşit çeşit hikayelerin arkasına bürünen en güzel dekorlardır. Bazen gittiğiniz bir şehir sizi o kadar büyüler ki; döndüğünüzde şehre ait her şeyi, yeniden ve tekrar yeniden yaşamak istersiniz.

Dünyanın en romantik, en tarihi ve en büyüleyici şehirlerinden biri olan ROMA şehrine ait en güzel, en dokunaklı ve şehri en iyi anlatan tüm filmleri sizler için derledik.

TO ROME WITH LOVE ( ROMA’YA SEVGİLERLE) 2012 / WOODY ALLEN

Woody Allen tarafından yönetilen aynı zamanda kendisininde oynadığı şehre ait çok güzel kareler görebileceğiniz romantik komedi tarzında bir film.

ROMAN HOLIDAY (ROMA TATİLİ) 1953 /  WILLIAM WYLER

Filmin eski ve siyah beyaz oluşu lütfen sizi yanıltmasın. Oldukça güzel bir hikaye ve Roma şehrinin eski görüntüleri eşliğinde çok etkileyici bir aşk hikayesi izleyeceksiniz. Aşk Çeşmesini,İspanyol merdivenlerini ve şehre ait olan meşhur bir çok meydanı görme şansına sahip olacaksınız. Audry Hepburn’un güzelliği ve muhteşem oyunculuğu karşısında etkilenmemek mümkün değil doğrusu.

WHEN IN ROME( ROMADAYKEN) 2010 / MARK STEVEN JOHNSON

Filmde kardeşinin düğününe katılmak için Roma’ya giden Beth   Nick ile tanışır; yaşanan  aşk hikayesinin oldukça komik bir dille anlatıldığı bu filmde  şehre ait oldukça  güzel sahneleri izleyebilirsiniz.

SPARTACUS 1960/ STANLEY KUBRICK 

Unutulmaz filmler serisinde yer alan  4 dalda oskarlı  film; bize daha çok  Roma tarihi hakkında bilgiler veriyor. Köleliğe karşı mücadele veren Roma’lı bir Gladyatörün hikayesini anlatan film daha çok Roma şehrinin tarihi detaylarını keşfetmenizi sağlayacak.

THE TALENTED MR.RIPLEY (YETENEKLİ BAY RİPLEY) 1999 / ANTONHY MINGHELLA

Matt Damon, Jude Lawe ve Gwyneth Paltrow’un başrollerini oynadığı, Psikolojik Drama – gerilim türünde bir filmdir. Bir çok ödüle sahip olan bu film size İtalya’nın en güzel manzaralarını  sunacak.

EAT PRAY LOVE ( YE, DUA ET, SEV ) 2010/ RYAN MURPHY

Romantik komedi türünde ki bu film üç ayrı ülkede geçiyor. Julia Roberts’ın başrolünü oynadığı filmde eşiyle sorunlar yaşayan bir kadının farklı üç ülkede başına gelenler ve hayatla ilgili öğrendiği farklı tecrübeler komik bir dille anlatılıyor. Bu üç ülkeden bir tanesi de tahmin edeceğiniz üzere Roma. Hala izlemediyseniz mutlaka izlemenizi önereceğim bu film, size başka dünyaları aralayacak.

Güzel bir Roma tatili geçirmeniz dileğiyle.

         BİRLİKTE YOL ALALIM****
 PARİS GEZİSİNDEN ÖNCE MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN FİLMLER YAZISI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu