Güncel Yazılar

Sevgililer Günü

            Şubat ayının tüm dünyaca kutlanan  romantik günü olan 14 Şubat Sevgililer Günü için eğer hala bir planınız yoksa bu yazımız  tam da size göre. Çokta kafanızı karıştırmadan 14 şubatın olmazsa olmazlarını  sizler  için derledik.

  • Özellikle aşka yeni yelken açan sevgililer  için,  14 Şubat’ın en önemli ve ilk adımı tabi ki bir akşam yemeği planı. Bizce İstanbul  şehrin en gidilesi ve en romantik mekanı elbette KIZ KULESİ  http://www.kizkulesi.com.tr/   yemek ve fiyat bilgisi için lütfen tıklayınız. 

KIZ KULESİ

Kız Kulesi ile ilgili anlatılan ilk hikaye; Ovidius’un kaydettiği bir aşk hikayesidir. Zamanında Üsküdar sırtlarında Tarnıça Afrodit adına bir tapınak vardır. Hero’da genç kızların görev yaptığı bu tapınağın rahibelerindendir.
Kulede kumrulara bakmakla görevlidir. Aşka yasaklıdır. Her ilkbaharda doğanın uyanışı adına tapınak çevresinde törenler yapılır, çevre şehirlerden insanlar akın akın tapınağın çevresine gelir, yenilir içilir, aşkı bulamayanlar Afrodit’e mabedinde  aşkı yaşayabilmek için yakarırlar. Bo­ğazın karşı kıyısında oturan Leandros’ta bu törene katılmak için tapınağa geldiğinde Hero’yla karşılaşır. Birbirine aşık olan iki genç, Leandros’un gece kuleye gelmesi ile aşklarını kutsarlar. Kız Kulesi her gece iki gencin gizli aşkına tanıklık eder. Leandros’un yüzerek kuleye geldiği fırtınalı bir günde kıskanç bir rahip feneri söndürür ve karanlıkta yolunu kaybeden Leandros boğazın sularına gömülür. Sevgilisinin öldüğünü gören Hero da kendini Kız Kulesi’n den Boğazın sularına bırakır.

  • Çiçekler, peluş ayılar,parfümler derken atlanmaması gereken  ikinci adım tabi ki hediye seçeneği. Son derece karmaşık ve içinden çıkılması zor bir karar olan bu basamağı eski ve demode hediyeleri bir kenara atarak sizler için basit bir adıma dönüştürdük.Tüketim alışkanlıklarını doğadan yana kullanan ve Sevgililer Günü için hediye arayanlara, “Sevginizden bir orman yaratın” önerisinde bulunuyoruz. www.cekuldukkan.org adresinden sevdiğiniz için isterseniz 7 ve 7’nin katlarında fidan alabilir,  isterseniz diğer doğa dostu ve özel tasarım ürünleri inceleyebilirsiniz…

sevgililer günü kartı

  • Sevgililer gününün en vazgeçilmez sanatçıları  ZUHAL OLCAY , BİRSEN TEZER VE BÜLENT ORTAÇGİL . Evde planlanan bir gecenin en önemli detayı olan  kulakları ve kalbi büyüleyen  müzik eşliğinde baş başa romantik bir gece geçirebilirsiniz.

  • Sevgililer Günününde   evde  mısır ve sinema keyfi yapacak olanlar için  izlenecek en güzel film NOT DEFTERİ.

Mutlulukla sonlanacak  bir Sevgililer Günü diliyoruz……

BİRLİKTE YOL ALALIM ****

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu