Bodrum RehberiMekan Önerileri

Shanghai Restoran Bodrum

Bodrum’da Uzak Doğu Restoran’ı denince ilk akla gelen hatta, Trip Advisor’ da Bodrum Çin Restoran’ı seçeneğinde açık ara Bodrum’un en iyi üç restoranından biri olan Shanghai Restoran Bodrum , benim Bodrum’da en sevdiğim mekanlardan birisi.

Bodrum’un En İyi Uzak Doğu Restoranı

Shanghai Restoran Bodrum, aynı adreste yaklaşık 10 yıldır hizmet veren bir aile işletmesi. Restoran’ın kurucusu ve en büyük gücü olan Erdal Bey Avrupa’da kendi işletmesini yönettikten sonra Bodrum’a yerleşen oldukça tecrübeli bir işletmeci.

Mekanda oturduğunuz sürece onu bazen servise yardım ederken, bazen de masada müşteriyle sohbet ederken görmek çok olası. Müşterilerin neredeyse hepsi Erdal Beyin bu cana yakın ve ilgili tutumundan çok memnun bu yüzden gelen yabancı turistler çoğunlukla, tatilde oldukları süre boyunca Shanghai Restoran’a bir kaç kere daha geliyorlar.

Bizim için başarının gerçek göstergesi müşterinin mekandan mutlu ve memnun ayrılması kadar, ertesi gün tekrar gelmesidir.

Erdal Aydın / İşletme Sahibi

Shanghai Restoran Gümbet, Çin mutfağının yanında Meksika mutfağı ve Avrupa mutfağı seçeneklerini de oldukça başarılı bir şekilde sunuyor.

Bodrum restoran seçenekleri arasında Shanghai Restoran Gümbet’in fiyat ve performans dengesini oldukça başarılı bulduk.

Biz Uzak Doğu mutfağını Tayland , Bali ve Singapur gezimizde oldukça detaylı şekilde deneyimleyip bu mutfağın yemeklerini uzun yıllardır kendi evimizde de yapıyoruz.

Tayland Yeme & İçme Rehberi yazım yanda

Efsane lezzetli Top 10 Thai Yemeği yazımı da okumalısın !!!

Müthiş acılar, egzotik, tatlı ekşi soslar, deniz mahsulleri, et ve tavuk ile birlikte servis yapılan pirinç ve Çin makarnaları ve acılı ekşili çorbalar bu mutfağın vazgeçilmezleri arasında.

  • Bodrum Shanghai Restoran’da Ne Yenir?

Shanghai Restoran , Asya Mutfağı dışında farklı mutfaklarda da hizmet verdiği için yemek menüsü oldukça geniş ve neredeyse her mutfağın şefi ayrı tutulmuş.

Yemeklerin lezzetli olmasının en önemli nedeni sebzelerin ve marine edilmiş etlerin sipariş geldiği anda doğranıp pişirilmesi. Bu pişirme tekniği etin ve tavuğun lezzetinde oldukça fark ediliyor.

Yemek sunumlarının çoğu ısıtıcılı sunum kaplarında ve ya güveçlerde yapılıyor. Bu da müşteride iyi bir izlenim bırakıyor.

Shanghai Restoran Bodrum

Çin Çorbası ve Spring Roll başlangıçlar arasından bence iyi birer seçenek. Et, tavuk ve balık seçenekleri oldukça yeterli ilaveten deniz mahsüllerinin bir kısmını da pilav makarna ya da noodlelarınızda tercih edebilirsiniz.

Noodle severler toplansın, çünkü bizce porsiyonlar oldukça doyurucu. Çin mutfağı dışında alevli halde masaya gelen testi kebabı ve Bodrum Çökertme kebabı İngiliz müşterilerin favorisi. Meksika yemekleri makarnalar ve pizzalar hatta vejetaryen menü seçenekleri bile bulunuyor.

  • Bodrum Shanghai Restoran Nasıl Bir Mekan ?

Gümbet anayol güzergahında bulunan Shanghai Restoran, oldukça güzel bir lokasyona sahip. İşletmeci Erdal Bey yemeklerin lezzetti kadar mekanın ferah ve konforlu olmasını da çok önemsiyor.

Mutfak açık olduğu için tüm pişirme aşamalarını ve servisin şeklini kolaylıkla görebilme imkanına sahipsiniz.

Mekanın restoran kısmı ve yan tarafında dekore edilmiş bir de bar kısmı var. Bu alanda maç yayını da yapılıyor. Yemeğinizi yedikten sonra kalan zamanınızı barda kokteyl menüsünden seçtiğiniz bir kokteyl ile tamamlayabilirsiniz.

Mekanın içinde Bodrum’da çocuklu ailelerin en çok eksikliğini duyduğu bir de çocuk oyun alanı bulunuyor.

  • Bodrum Shanghai Restoran Tatlı Menüsü

Shanghai Restoran, Asya mutfağı özelliği ön planda olan bir restoran olduğu için Uzak Doğu’da çok rastlanan tatlıları ile daha gözde. Bizim favorimiz harika bir kırmızı şarap ile kızarmış muz, kızarmış ananas ve kızarmış dondurmadan yana oldu.

Elbette siz tercihinizi başka tatlıdan yana yapabilirsiniz. Leziz bir cheese cake , tıramısu ya da çikolatalı kek …..

Restoran hakkında bir diğer önemli bilgi de ; Grup rezarvasyonlarında restorana ulaşım ve otele dönüş için araç temin ediliyor olması.

Shanghai Restoran Gumbet
Shanghai Restoran Bodrum

Bodrum Uzak Doğu Mutfağı, Bodrum Çin Restoranı, Bodrum Asya Mutfağı , Bodrum Meksika Mutfağı, Bodrum İtalyan Mutfağı, Bodrum Uzak Doğu Restoranı, Bodrum Mekan Önerisi,

Adnan Menderes Caddesi No:28/A, Gümbet 48400 Türkiye Rezervasyon için
0531 988 74 09 +90 532 450 78 84

Shanghai Restoran Memnuniyet Kartı

Duygu Balcı

“Yolculuklar düşüncelere gebedir. Hareket eden bir uçak, gemi ya da tren kadar bizi kendimizle konuşmaya sevk eden pek az şey vardır. Önümüzdeki manzarayla aklımızda gelip giden düşünceler arasında garip bir bağlantı vardır.: geniş düşünceler geniş manzaralara yeni düşünceler yeni mekanlara ihtiyaç duyar.” Alain de Botton / Seyahat Sanatı Daha fazlası için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu